Rehabilitacja Zamek Janów Podlaski

Trening personalny i fitness

Ćwiczenia grupowe

Treningi pomagające uzyskać wymarzoną sylwetkę, poprawić wydolność oraz wzmocnić i ujędrnić ciało. A wszystko podczas przyjemnej pracy w grupie przy energetyzującej muzyce. Proponujemy różne formy zajęć grupowych: wzmacniające, kondycyjne, mentalne i mieszane.


Ćwiczenia w wodzie

Należą do najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej. Ryzyko kontuzji jest minimalne, dlatego zajęcia w wodzie są wskazane dla wszystkich, nawet dla kobiet w ciąży. Dużą popularnością cieszy się aqua aerobik, czyli zajęcia na basenie w rytmie muzyki. Uczęszczają na nie zarówno osoby odchudzające się, jak i te, które chcą zadbać o zdrowie i kondycję. Rodzaje zajęć w wodzie: biegi w wodzie, marsze w wodzie, aqua aerobic, poolates (pilates w wodzie), aqua joga, hydrospinning (wodny rowerek).


Profilaktyczne przygotowanie motoryczne młodego sportowca

Treningi dla młodych sportowców, jako profilaktyka urazów, jak również poprawa parametrów motorycznych niezbędnych do efektywnego i bezpiecznego uprawiania wybranej dyscypliny sportu. Zajęcia prowadzone są w grupach nieprzekraczających 5 osób, zapewniają wysoki stopień indywidualizacji ćwiczeń.


Grupowe ćwiczenia profilaktyczne dzieci

Zajęcia prowadzone w grupach do 5 osób. Atrakcyjne dla dziecka ćwiczenia z wykorzystaniem szerokiej gamy przyborów i przyrządów (rozciągliwe taśmy, piłki, krążki, platformy stabilometryczne), opracowanie planu ćwiczeń, możliwych do wykonania samodzielnie w domu (zwiększenie skuteczności i regularności ćwiczeń). Zajęcia mają na celu skuteczną identyfikację dzieci zagrożonych wadami postawy, wspomaganie harmonijnego rozwoju dziecka,kształtowanie prawidłowych umiejętności ruchowych, kształtowanie i naukę prawidłowej postawy ciała u dzieci, poprawę ogólnej sprawności fizycznej, wykształcenie u dzieci umiejętności samokontroli oraz nawyku aktywności ruchowej, edukację w zakresie profilaktyki schorzeń kręgosłupa, wzrost świadomości zagrożeń zdrowotnych jakie niosą za sobą wady postawy.


Łańcuchy mięśniowe i stawowe

Terapia łącząca funkcjonowanie ciała i nierozłącznie powiązane z nim zachowanie psychologiczne. G.D.S. jest zarówno podejściem zapobiegawczym jak i terapeutycznym. Zajmuje się powiązaniami między mechaniką ciała a zachowaniem człowieka. Według jej założeń wszystkie części ciała są ze sobą powiązane- mięśnie i otaczające je powięzi ułożone w łańcuchy łączą różne części organizmu. Mięśnie są ponadto narzędziami wyrazu psychiczno- cielesnego (stanu napięć, emocji, uczuć i sposobu bycia) i wpływają na naszą postawę, oddychanie i gesty. Gdy więc niepożądane napięcia czy zachowania mięśni powtarzają się metoda G.D.S. podejmuje terapię zarówno mięśni jak i psychiki człowieka poprzez wykorzystanie: zabiegów masażu, metod odruchowych, modelowania kostno- stawowego, pozycji rozciągających i uzgadniania nerwowo - mięśniowego.

Fizykoterapia
Kinezyterapia
Masaże
Metody specjalne
Trening personalny
Zajęcia rekreacyjne