Rehabilitacja Zamek Janów Podlaski

Masaże

Wszyscy wiemy, że MASAŻE – czy to relaksacyjne, czy lecznicze – pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Pozwalają się odprężyć, zapomnieć o troskach i w przypadku fizycznych dolegliwości, ulżyć w bólu. Nie tylko relaksuje i wprowadza w stan błogiego odprężenia, ale też dobroczynnie wpływa na cały organizm, poprawiając pracę większości narządów. Regularne poddawanie się temu przyjemnego zabiegowi nie tylko pozwoli nam ukoić nerwy, ale też sprawi, że będziemy zdrowsi, a nasz wygląd atrakcyjniejszy.

Masaż tkanek głębokich i uwalnianie mięśniowo - powięziowe

Z metodą wiąże się koncepcja taśm mięśniowo- powięziowych, które przebiegając i okalając całe ciało człowieka na różnych poziomach i głębokościach, potrafią w wyniku zaburzeń rozciągliwości czy ruchomości wygenerować objawy w odległych rejonach ciała. W porównaniu z masażem klasycznym, który koncentruje się głównie na powierzchownym opracowaniu tkanek, masaż głębokich struktur to zabieg na rejonach, które bezpośrednio są przyczyną bólu. Praca z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia oraz uwolnienia zbędnych napięć daje bardzo dobre rezultaty już po pierwszym zabiegu. Podstawowe działanie to zmiana struktury i ograniczeń ruchomości mięśni.

Drenaż limfatyczny

Zwany też presoterapią, to jeden ze specjalistycznych zabiegów leczniczych, który może być wykonywany przez masażystę (manualny drenaż limfatyczny) lub za pomocą specjalistycznych urządzeń (mechaniczny drenaż limfatyczny, masaż pneumatyczny). Masaż pobudza przepływ limfy przez naczynia limfatyczne, dzięki czemu usuwane są wszelkie obrzęki zapalne lub zastoinowe. Ponadto drenaż poprawia przepływ krwi i funkcjonowanie układu immunologicznego, przyspiesza wymianę płynów w organizmie, co usprawnia transport substancji odżywczych oraz usuwa zbędne produkty przemiany materii i toksyn z organizmu. Drenaż limfatyczny likwiduje różnego rodzaju obrzęki nóg i rąk, opuchlizny i pomaga w zapobieganiu chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych i zapalnych. Dodatkowo daje efekt przeciwbólowy i odprężający w wyniku wchłonięcia obrzęków uciskających obszary unerwione.

Proponowane masaże

Bańką chińską , miodem, masaż tkanek głębokich i uwalnianie mięśniowo - powięziowe, drenaż limfatyczny

Fizykoterapia
Kinezyterapia
Masaże
Metody specjalne
Trening personalny
Zajęcia rekreacyjne